Wprowadź spokój w Twoim domu dzięki olejkom eterycznym
Gdy przeżywamy trudne chwile w naszym życiu, odczuwamy lęk, a nasze myśli gonią jak szalone, to pragniemy schować się przed całym światem i problemami. Najlepiej przykryć się kocem i nie wychodzić z domu – miejsca, gdzie czujemy się bezpiecznie.
Dom nie zawsze jest oazą spokoju. Czasami problemy, które nas dotykają dotyczą naszego życia osobistego. Siedzą w nas głęboko i nie możemy ich od razu rozwiązać i zapomnieć o sprawie. Emocje dominują, rozsądek schodzi na dalszy plan. Jak wyciszyć negatywne uczucia, które nam towarzyszą i jak skupić się na rozwiązaniu problemu?
Polecam skorzystać z aromaterapii, która ma niesamowity wpływ na nasze emocje i pozawala uspokoić skołatane nerwy. Olejki eteryczne mają wysokie stężenie różnych substancji chemicznych, które wpływają na nasz mózg. Odpowiednio dobrane mieszanki mogą pomóc nam, kiedy mamy gorszy dzień.
Jedną z moich ulubionych mieszanek jest Adaptive – kompozycja 8 olejków eterycznych, które poprawiają samopoczucie. W jej skład wchodzą:
- Dzika pomarańcza (Wild Orange) – powszechnie stosowana w mieszankach olejków ze względu na swój wyjątkowo energetyzujący, a jednocześnie uspokajający aromat.
- Lawenda (Lavender) – kojący i relaksujący aromat olejku lawendowego jest często uważany za podstawę współczesnej aromaterapii. Lawenda poprawia nastrój, zmniejsza uczucie niepokoju i stresu.
- Copaiba – znany przede wszystkim z tego, że jest silnym przeciwutleniaczem, wspiera układ odpornościowy i oddechowy, gdy jest stosowany wewnętrznie, oraz jest świetny dla skóry miejscowo. Ponadto podnosi na duchu i pomaga nam w walce ze złymi nawykami.
- Mięta zielona – ma właściwości oczyszczające i pobudzający aromat.
- Magnolia – to zapach, który uspokaja i wycisza.
- Rozmaryn – jego unikalny skład chemiczny zwiększa czujność i pomaga się skupić.
- Neroli – uspokaja i obniża poziom stresu.
- Ambrowiec (Sweetgum, Liquidambar) – jego słodki przyjemny zapach wycisza i tłumi negatywne emocje.
Copaiba i jego właściwości relaksujące
Olejkiem zasługującym na szczególną uwagę jest olejek Copaiba, pozyskiwany z drzewa copaiba w dżungli amazońskiej. Używaj go wtedy, gdy potrzebujesz zniwelować uczucie niepokoju. W obliczu stresującego dnia lub zmartwień drzewny zapach olejku Copaiba może pomóc złagodzić wszelkie negatywne uczucia, których możesz doświadczać. Użyj olejku Copaiba, aby się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Rozprowadź olej Copaiba w swoim pokoju i skup się na zapachu, aby wejść w stan medytacji i wyciszenia. Możesz też użyć olejku Copaiba do kąpieli uspokajającej, dodając dwie do trzech kropli do olejku bazowego przed zmieszaniem go z wodą.
Olejek z drzewa cedrowego (Cedarwood)
Ciepły, drzewny zapach olejku cedrowego sprawia, że wzrasta nasza witalność i dobre samopoczucie. Aromat cedru można rozpylić pod koniec długiego dnia, gdy chcesz stworzyć relaksującą atmosferę w domu. Olejek cedrowy jest znany z tego, że sprzyja odprężeniu i może być stosowany w kilku przypadkach w celu uspokojenia umysłu. Olejek cedrowy ma właściwości uspokajające zarówno umysł, jak i ciało, dzięki czemu jest popularnym olejem do stosowania miejscowego i aromatycznego. Podczas rozpylania olejku cedrowego użyj trzech do czterech kropli w dyfuzorze.
Cedr dobrze komponuje się również z bergamotką, korą cynamonu, cytryną, paczulą, drzewem sandałowym, tymiankiem i wetiwerią.
Jak wykorzystać moc olejków eterycznych?
Wszystkie wyżej wymienione olejki mają właściwości uspokajające i wyciszające. Pomagają nam się skupić w trudnych chwilach, zrelaksować po ciężkim dniu lub wypocząć po intensywnym treningu. Jak ich używać? Trzy najpopularniejsze sposoby to wspomniane już dyfuzor, krople na nadgarstku, aromatyczna kąpiel. Pamiętaj, aby olejki zawsze rozcieńczyć – nie nakładaj ich bezpośrednio na skórę i nie wlewaj do kąpieli. Możesz kilka kropel dodać do oleju kokosowego i niewielką ilość wmasować w nadgarstki, aby w każdej chwili cieszyć się z dobrodziejstw olejków eterycznych.
*Pamiętaj, że informacje zawarte na tym blogu mają charakter informacyjny. Przed zastosowaniem olejków eterycznych skonsultuj się ze specjalistą od aromaterapii, a zwłaszcza zapytaj swojego lekarza, gdy jesteś w ciąży, bierzesz leki i chorujesz na choroby przewlekłe.
Zapraszam na mój fanpage oraz webinary: https://www.facebook.com/mojaaromaterapia
0 komentarzy