Odpowiedzialność: klucz do sukcesu w doTERRA

paź 9, 2020 | Blog, Produkty

Odkąd pamiętam, marzyłam o pracy, która da satysfakcję i dobre pieniądze 💲💲💲 W której będę częścią większej społeczności i jednocześnie będę miała swobodę, bo na szczycie mojej hierarchii wartości króluje od zawsze WOLNOŚĆ. W doTERRA pomagam innym znaleźć sposób na poprawę ich życia a jednocześnie pracuję nad osiągnięciem mojej wolności finansowej i czasowej.

O tym właśnie marzyłam kiedyś, gdy jeszcze nie wiedziałam co to MLM. To jest właśnie taki system, w którym każda osoba, z którą współpracuję jest odpowiedzialna za swoją pracę. Nikt nad nikim nie stoi – obserwując mojego tatę, który z sukcesem prowadził swoją firmę przez wiele lat wiedziałam, że nigdy się na taki układ nie zdecyduję, bo kontrolowanie innych totalnie nie leży w mojej naturze. I to własnie jest tu piękne: prowadzę mój zespół, daję narzędzia, pokazuję sprawdzone strategie, ale odpowiedzialność za działania oddaję, bo każdy jest odpowiedzialny za swój sukces. Widzę, że to działa!

Odpowiedzialność: klucz do sukcesu w doTERRA

Odpowiedzialność to robienie tego, co jest najlepsze dla dobra zespołu, czasem kosztem tego, czego chcesz. Przyjmując rolę liderki wykorzystujesz swoje umiejętności dla wspólnego dobra. Jeśli Twoim celem jest zbudowanie silnego zespołu, w którym każdy lider będzie niezależny, warto przede wszystkim nauczyć się oddawać odpowiedzialność i po wstępnym prowadzeniu za rękę, stopniowo odpuszczać kontrolę. Tylko jak to zrobić w zespole?

Podstawą będzie zawsze rozwój nas, jako liderek i budowanie swojego przywództwa. Według Folkmana do udanego przywództwa niezbędne są następujące cechy:

Komunikacja:  Wymaga to otwartego dialogu między Tobą a partnerami biznesowymi. Gdy istnieje otwarty kanał komunikacji, współpracownicy poczują, że mogą zgłosić się do Ciebie z trudnymi tematami, ponieważ wiedzą, że ich wesprzesz. W środowisku, które ułatwia interakcję wysokiej jakości, rozwija się również produktywność, dlatego warto stawiać na otwartą komunikację w każdej sytuacji.

Uczciwość: Będziesz mieć spory z innymi ludźmi. Życie! Szczerość odgrywa ogromną rolę w dialogu, którego potrzebujesz, aby stworzyć produktywny zespół. Jako liderka czasem musisz przeprowadzić rozmowy, na które nie masz ochoty, ale zdecydowanie warto! Kiedy będziesz w stanie uczciwie i otwarcie k

Zaufanie:  po rozmowie z kilkoma osobami Folkman odkrył, jak ważne jest zaufanie nie tylko w twoich intymnych związkach, ale też w relacjach zawodowych. Główne obawy badanych brzmiały tak:ontaktować się z ludźmi, którzy ściśle z Tobą współpracują, nie tylko Twoje życie stanie się znacznie prostsze, ale również jakość pracy wykonywanej wokół Ciebie będzie doskonała.

    • Nie jestem pewien, czy moje wysiłki zostaną wynagrodzone
    • Podejrzewam, że lider może mnie wykorzystać
    • Ciągle kwestionuję motywacje lidera
    • Jestem pewien, że przypiszą sobie moje osiągnięcia

Nie do końca wiemy jakie doświadczenia mają za sobą osoby, z którymi nawiązujemy współprace, dlatego budując zespół warto mieć z tyłu głowy te obawy i budować zaufanie już od początku relacji.

Elastyczność:  Oznacza to więcej niż przyznanie się do błędu i otwarcie na pomysł, którego nie rozważałaś. Według Folkmana przyjmowanie opinii, podejmowanie wyzwań, wprowadzanie innowacji, szerzenie optymizmu, wykazywanie troski i wyznaczanie jasnych celów to cechy silnego i uczciwego lidera.

Współpraca: Jest to trudne z wielu powodów. W naszej zachodniej kulturze zostaliśmy zaprogramowani do konkurowania, a nie do współpracy. To powiedziawszy, zauważ, że w tym biznesie współpraca z innymi jest kluczowa, ponieważ sukces osób pracujących z Tobą będzie bezpośrednio związany z Twoim sukcesem. Nie zbudujesz silnego zespołu, jeśli nie będzie Ci prawdziwie zależało na sukcesie poszczególnych liderów!

Wybierz mądrze

Odpowiednia liderka to ważny element w tym biznesie. Gdy dobrze wybierzesz, skorzystasz bardzo nie tylko na jej wiedzy o olejkach czy biznesie. Moim zdaniem rolą liderki jest nie tyle uczyć Cię o olejkach a bardziej pomóc Ci rozwinąć się w roli liderki – po to, żebyś potem Ty mogła to przekazać swojemu zespołowi.
Jeśli myślisz o pracy z doTerra i to, co wyżej napisałam do Ciebie przemawia, to napisz do mnie i sprawdźmy czy nam po drodze 🙂
Pięknego dnia!
Ewelina
M: galazkaprzybysz@gmail.com
T: 500 234 903
 
 

O MNIE

Nazywam się Ewelina Gałązka-Przybysz. Jako nastolatka wierzyłam, że można dobrze się bawić i jednocześnie zarabiać. Choć nie zawsze potrafiłam to nazwać, od zawsze czułam, że wartością nadrzędną dla mnie jest wolność

DARMOWE WARSZTATY

DOŁĄCZ DO NAS

ARCHIWUM

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This