Mieszanki do pracy z emocjami

lis 16, 2019 | Blog, Produkty

Pisałam już o wpływie olejków na nastrój i emocje. Jednak tak się złożyło, że od tego czasu znalazłam cudowne źródło wiedzy o olejkach pod kątem pracy z naszymi emocjami na głębszych poziomach, nie tylko takich uświadomionych.  Jakiś czas temu przetłumaczyłam fragmenty tej cudownej książki i postanowiłam tutaj też się tym tłumaczeniem podzielić.

MOTIVATE – idealna, gdy potrzebujesz więcej pewności i wiary w siebie. Doda odwagi, pomoże uporać się z wątpliwościami. Jest to mieszanka olejku miętowego, cytrusowego oraz ziół stworzona z myślą o osobach, które potrzebują motywacji i wsparcia. W sytuacji, gdy utkniemy i potrzebujemy wsparcia, by znów zacząć działać. Motivate budzi w nas duszę wojownika i daje siłę, by zmierzyć się z wyzwaniami i przeciwnościami losu. Ta mieszanka jest szczególnie przydatna w okresach przemęczenia i zniechęcenia, gdy nie mamy energii czy motywacji by wypełniać ważne zadania w naszym życiu (takie, jak np. opieka nad chorymi bliskimi czy służenie im innego rodzaju wsparciem). Jeśli przez długi czas zajmujemy się innymi czy wspieramy innych emocjonalnie, możemy się poczuć wypaleni, możemy poczuć przygnębienie i zniechęcenie. Jeśli w takiej sytuacji chcesz ruszyć z miejsca, możesz sięgnąć po mieszankę Motivate by pomóc sobie na nowo odkryć wolę służenia i wspierania innych. Jeśli tracisz nadzieję, że dasz radę stawić czoła kolejnym dniom, warto przyjrzeć się swoim uczuciom i zapewnić sobie wsparcie.

CHEER –  pomoże rozpuścić trudne emocje, da zastrzyk pozytywnego nastawienia i optymizmu. Ta mieszanka cytrusów i olejków korzennych została stworzona dla osób, które potrzebują zastrzyku radości. Przydatna zwłaszcza dla osób, które czują się przybite i obciążone różnymi trudnymi sytuacjami w życiu. Zmaganie się z różnego typu wyzwaniami przez dłuższy czas może prowadzić do utraty wiary w to, że może być lepiej. Może też zbudować podświadome oczekiwanie na kolejne trudne sytuacje. Mieszanka Cheer zapewnia wsparcie, gdy czujemy się bezradni i brak nam nadziei. Pomaga przywrócić wiarę, że będzie dobrze, nawet jeśli nie pamiętamy już jak to jest, gdy jest dobrze. Życie to nie tylko trudności, a po deszczu zawsze wychodzi słońce – Cheer jest właśnie takim słońcem na czas ulewy w naszym życiu.

PASSION to mieszanka, która została stworzona, by wspierać, gdy brakuje nam wewnętrznej pasji. Może być wsparciem, gdy wiecznie odmawiamy sobie przyjemności i ciągle narzucamy sobie reżim. Nadmierna ilość pracy, zbyt dużo powagi w życiu prowadzi do stępienia wrażliwości i odczuwanych emocji. W sytuacji, gdy nasze życie staje się jedynie ciągiem różnych obowiązków ta mieszanka może pomóc odnaleźć w sobie spontaniczność i radość. Przecież życie to coś więcej niż tylko praca i obowiązki. Jeśli brak Ci odwagi by uwolnić się od narzuconych sobie ograniczeń ta mieszanka pomoże Ci zmierzyć się z lękami i podjąć ryzyko, by odnaleźć pasję i wypełniać misję swojego życia.

FORGIVE to mieszanka wybaczenia. Nie jest łatwo cieszyć się życiem, gdy trudne emocje takie jak: złość, poczucie winy czy poczucie zdrady nie dają o sobie zapomnieć. Te emocje mogą utrudniać odnalezienie wewnętrznego spokoju i przebaczenia. Mieszanka Forgive może być doskonałym wsparciem na ścieżce do przebaczenia (sobie i innym). Przebaczenie nas uwalnia. Mieszanka Forgive została stworzona by wspierać osoby, które chcą wybaczyć. Jeśli zaczynamy być cyniczni czy nie oczekujemy nic dobrego od innych ludzi, warto sięgnąć po Forgive. W sytuacji, gdy najczęściej dostrzegamy u innych to, co złe, możemy czuć pokusę, by to innych winić za nasze trudne sytuacje czy niepowodzenia. Mieszanka Forgive pomaga pamiętać, że wszyscy się uczymy i rozwijamy a błędy i zranienia należy wybaczać. Wszyscy stanowimy jedno, inni ludzie są naszym odbiciem. Będzie nam łatwiej żyć, jeśli przyjmiemy, że inni ludzie zachowują się najlepiej, jak potrafią i że wszyscy zasługują na przebaczenie i współczucie.
CONSOLE została stworzona z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia emocjonalnego w sytuacjach straty, żałoby, ogromnych tragedii. Wspiera w procesie radzenia sobie z traumą lub ogromnym stresem. A także gdy emocjonalne rany z przeszłości zaczynają się ponownie odzywać. Gdy nie możemy sobie poradzić z ogromnym bólem emocjonalnym lub lękiem czy niepokojem Console może nas wesprzeć w dążeniu do tego, by znaleźć ukojenie i na nowo poczuć w sercu spokój. Zawiera olejki drzewne i kwiatowe.
PEACE została stworzona z myślą o osobach, którym brak wewnętrznego spokoju. Rozkwitamy, gdy czujemy połączenie ze Źródłem. Bez tego wewnętrznego spokoju mamy tendencję do budowania spokoju poprzez kontrolowanie wszystkiego dookoła – ludzi, relacji. Chęć kontroli pojawia się zwłaszcza, gdy czujemy lęk. Daje to pozorne uczucie porządku i bezpieczeństwa. Mieszanka PEACE wspiera w dążeniu do połączenia z boskim źródłem niezakłóconego spokoju oraz zaprzestaniu nadmiernej kontroli. (…) Peace jest od kilku miesięcy moją ulubioną mieszanką z zestawu do aromaterapii emocjonalnej. Pomaga mi się wyciszyć, gdy ilość bodźców i myśli powoduje przeciążenie systemu

Tak te mieszanki przedstawia ta cudowna książka  Co o tym myślicie?

Jeśli chcesz posłuchać jak opowiadam o wpływie olejków na emocje, to wpadaj tutaj:

Informacje pochodzą z książki: EMOTIONS & ESSENTIAL OILS: A REFERENCE GUIDE FOR EMOTIONAL HEALING, 6TH EDITION
Tłumaczenie: Ewelina Gałązka-Przybysz

O MNIE

Nazywam się Ewelina Gałązka-Przybysz. Jako nastolatka wierzyłam, że można dobrze się bawić i jednocześnie zarabiać. Choć nie zawsze potrafiłam to nazwać, od zawsze czułam, że wartością nadrzędną dla mnie jest wolność

DARMOWE WARSZTATY

DOŁĄCZ DO NAS

ARCHIWUM

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This