„Kropelkę? Dosłownie?” zalecenia dotyczące ilości

Paź 11, 2018 | Blog, Produkty

Dość często spotykam się z pytaniami o to, jak używać olejków. Zawsze odpowiadam: „po kroplece”. Moim zdaniem, to jest podstawa – żeby zrozumieć, że olejki są bardzo skoncentrowane i należy ich używać z umiarem. W zamieszczonej poniżej tabeli, podane są konkretne wytyczne dotyczące ilości olejków przy każdym użyciu, jak i maksymalne dzienne dawki. Zachęcam, żeby potraktować je serio. Takie stosowanie pozwoli na czerpanie korzyści z olejków eterycznych bez narażenia się na doświadczenie niepożądanych efektów.

Tabela podzielona jest na dawkowanie dal dorosłych i dzieci. I ta kwestia jest bardzo ważna, gdyż organizmy dzieci są wrażliwsze.

Kolumna Optymalnie pokazuje ile olejku można użyć jednorazowo. Taka dawka może być stosowana co 4-6 godzin. Nie należy przekraczać ilości podanych w kolumnie Maksymalnie na dobę. Olejki można stosować zarówno w kapsułkach (wg podanych ilości) a także bez kapsułek – w wodzie, soku czy po prostu pod język. Jak widać nie ma ograniczeń dotyczących użycia olejków w dyfuzorze, chociaż zalecam umiar. Warto też wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia.

Te wytyczne są ogólne, dlatego należy zaczynać od jak najmniejszych ilości i ewentualnie zwiększać liczbę kropelek. Olejki doTERRA są bardzo skoncentrowane, więc naprawdę nie ma potrzeby zalewać się nimi 😉  Warto się obserwować i dopasowywać ilości do swoich reakcji,

Pamiętaj, że niezależnie od tego jaka formę użycia olejków eterycznych wybierzesz, one i tak dostają się do krwiobiegu (tak, tak, nawet wdychając olejki „wpuszczasz” je do swojego organizmu) i oddziałują na cały organizm. Olejki krążą wraz z krwią i wpływają na tkanki i komórki w całym ciele. W końcu docierają do wątroby, a tam enzymy rozkładają związki chemiczne na metabolity, które potem dalej krążą w ciele a następnie wydalane z moczem, przez skórę a także wydychane z powietrzem z płuc. Nasze organizmy mają ograniczone możliwości metabolizowania olejków eterycznych i dlatego nie należy przekraczać zalecanych ilości.

Jest jeszcze jedna kwestia, o której wspomina dr Hill (specjalista doTERRA). Gdy przez dłuższy czas borykamy się z jakimiś dolegliwościami (np. mamy problemy z zaśnięciem), zazwyczaj gdy dowiemy się o możliwości uporania się z nimi, bardzo chętnie sięgamy po rozwiązanie. Może też pojawić się chęć do natężenia działań, korzystania z większą intensywnością… W przypadku olejków bardzo ważne jest, by tego nie robić. Należy zachować umiar i ostrożność. Systematycznie korzystać z ich wsparcia w podanych ilościach i dać sobie i organizmowi czas.

Jeśli chcesz zrobić swoją mieszankę w buteleczce typu roll-on, by mieć ją zawsze pod ręką, ta grafika może Ci się przydać:

 

 

 

 

 

 

Podane informacje zostały przetłumaczone ze strony: https://www.doterra.com/US/en/blog/science-safety-physiology-recommended-ideal-amounts

O MNIE

Nazywam się Ewelina Gałązka-Przybysz. Jako nastolatka wierzyłam, że można dobrze się bawić i jednocześnie zarabiać. Choć nie zawsze potrafiłam to nazwać, od zawsze czułam, że wartością nadrzędną dla mnie jest wolność

DARMOWE WARSZTATY

DOŁĄCZ DO NAS

OBSERWUJ MNIE

This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user 7233246401.

ARCHIWUM

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This