6 filarów trwałego sukcesu

cze 10, 2020 | Blog

Ostatnio zastanawiałam się, co sprawia, że trwamy w naszych decyzjach i realizacji celów i stworzyłam totalnie subiektywną listę takich czynników, które moim zdaniem determinują sukces.

  1. Bardzo silne DLACZEGO

Dlaczego to robisz?  To jest podstawa! Nie tylko w doTerra. W każdym biznesie. Gdy wiesz dlaczego to robisz, to nawet gdy myślisz, że może dziś nie masz ochoty prowadzić warsztatów, bo pada i może lepiej zostać w domu, to gdy przychodzi moment wyjścia z domu, po prostu zbierasz olejki i idziesz. I prowadzisz najlepsze warsztaty!  J Nasze dlaczego sprawia, że rano wstajemy z łóżka i wywiązujemy się z obietnic danych innym i sobie. Mówi się, że prawdziwe i głębokie „dlaczego” wyciska łzy. I ja to potwierdzam. Czy Twoje Dlaczego jest tak mocne?

  1. Koncentracja na pomaganiu innym

Wspieranie – to leży w sercu biznesu olejkowego. Gdy skoncentrujesz swoje działania na wspieraniu innych, to totalnie zmieni energię Twojego biznesu. Postaw pomaganie w centrum. Niezależnie czy to będzie wpieranie innych w wyborze odpowiednich olejków czy wspieranie innych w budowaniu biznesu z doTerra. Gdy wychodzisz do innych z chęcią pomocy, to jest wyczuwalne. Gdy Twoim celem jest wesprzeć, ludzie to czują. Gdy czujesz, że coś nie idzie tak, jak chcesz; gdy często pojawia się frustracja, spróbuj się skupić na tym, jak możesz pomóc innym. Zadaj sobie pytanie: komu z mojego zespołu mogę pomóc? Kto potrzebuje podpowiedzi z olejkami? Czyj dzień mogę rozświetlić? Komu ułatwić start z biznesem? Gwarantuję, że to działa jak magia!

  1. „Jestem właścicielem biznesu”

Wiele osób zaczyna ten biznes z umysłem pracownika: pokaż mi wszystko, powiedz, co mam zrobić, żeby osiągnąć sukces, to wykonam zadania. I na początku to działa. Na niższych rangach wystarczy wykonywać określone zadania i często już to wystarczy. Na wyższych poziomach, gdy pojawia się zespół, trzeba już włączyć w głowie tryb przedsiębiorcy: sprawdzać co działa, jak jest najbardziej zgodnie z Tobą, by w pełni rozwinąć skrzydła i wykorzystać swój potencjał. Nie ma tutaj szefa, który zadzwoni i zapyta czy zdania wykonane. Musisz sama określić kiedy pracujesz, wybrać priorytety. Musisz odkryć co Cię motywuje by realizować cele, by wspierać zespół. W pewnym momencie stajesz się dla swojego zespołu przewodnikiem i od Twojej energii zależy jak ten zespół będzie funkcjonował i przysięgam, że twoja energia przełoży się na energię zespołu. Tutaj uczymy się na bieżąco i na bazie systemu, który mamy każdy odnajduje swój sposób na sukces. Bo każdy z nas jest inny i na szczęście może ten system dostosować do siebie.

  1. Wyzwania i trudności to część tego biznesu

Jeśli właśnie doświadczasz trudności, to wiedz, że to jest całkowicie normalne i trzeba po prostu przez to przejść.  Taki jest biznes. Każdy przedsiębiorca to potwierdzi. Ten biznes jest prosty ale nie zawsze jest łatwy. Budowanie biznesu z doTerra nie różni się od budowania innych biznesów i czasem wiąże się z wyzwaniami. Czasem trzeba się mocniej zaangażować w pracę i pracować więcej niż 6 godzin dziennie. Na pewno trzeba wybrać priorytety (bo doba ma tylko 24 godziny). Trzeba się pogodzić z tym, że popełnimy błędy i nie każdy będzie nas dopingował. Jeśli już na początku masz świadomość, że czasem może być pod górkę, że są trudniejsze dni i tygodnie, to gdy to się dzieje, wiesz, że po prostu musisz wytrwać. Musisz dalej robić swoje. Kiedyś na Instagramie Rosie Greaney Copp usłyszałam, że gdy jest już tak ciężko, że myślisz, że więcej nie dasz rady, to jeśli przetrwasz ten moment, to możesz się spodziewać mega sukcesu. Dlatego gdy następnym razem złapiesz się na myśli, że masz dość, to przypomnij sobie też to, o czym mówi Rosie. Jeśli jesteś gotowa wytrwać 3 czy 4 lata w konsekwentnej i sumiennej pracy, w wypełnianiu zobowiązań, to nie ma siły, żeby Twój sukces się nie ziścił. To zmieni całe twoje życie.

  1. Odpoczynek

Lubię myśleć o tym biznesie jak o biegu długodystansowym: ważne jest rozłożenie sił tak, by na cały dystans nam wystarczyło energii. Dlatego tak ważny jest odpoczynek i układanie pracy zgodnie z zasobami. Koniecznie zarezerwuj w kalendarzu czas na odpoczynek, na bycie offline, na przewietrzenie głowy – na pewno wiesz najlepiej, co Cię relaksuje. Jeśli zauważysz, że potrzebujesz odpoczynku, to nie siedź na siłę „w pracy” (tutaj nikt Cię nie rozlicza z odsiedzianych godzin) – zrób sobie wolną godzinę czy dzień i z pełną świadomością odpoczywaj. A potem wróć i zrób to, co masz do zrobienia.

  1. Praca z przekonaniami

To, na czym się koncentrujesz rośnie. Jeśli chcesz się rozwijać jako przedsiębiorca, to wiedz, że równie ważne jak działania biznesowe jest też zadbanie o sferę przekonań i emocji.

  • Otaczaj się ludźmi, którzy wspierają Cię w twoich zamierzeniach. Dbaj, by to, czym karmisz umysł faktycznie Ci służyło.
  • Znajdź przynajmniej 5 minut rano, żeby ustalić intencję, zrobić listę rzeczy, za które jesteś wdzięczna czy po prostu spokojnie oddychać. To nie musi być skomplikowany rytuał, ważne, żebyś Ty dobrze rozpoczęła dzień.
  • Zarezerwuj 15 minut dziennie, posłuchać ciekawego szkolenia, przeczytać kilka stron książki o pracy czy obejrzeć fragment czegoś inspirującego.  Jeśli zastanawiasz się czy na 15 jest sens się w ogóle za coś zabierać, to pomyśl, że 4 takie kwadranse to już godzina a jeśli pomnożysz to przez liczbę tygodni w roku, to robi się całkiem konkretna liczba godzin na rozwój.

Na koniec jeszcze dodam, że zawsze, zawsze, zawsze słuchaj siebie! Jeśli potrzebujesz przestrzeni by zmodyfikować kierunek działań – idź za tym. Jeśli Twoje ciało krzyczy o odpoczynek, daj mu to. Tutaj z nikim się nie ścigamy i tak naprawdę najważniejsze jest, żeby rozwijać się w zgodzie ze sobą.

O MNIE

Nazywam się Ewelina Gałązka-Przybysz. Jako nastolatka wierzyłam, że można dobrze się bawić i jednocześnie zarabiać. Choć nie zawsze potrafiłam to nazwać, od zawsze czułam, że wartością nadrzędną dla mnie jest wolność

DARMOWE WARSZTATY

DOŁĄCZ DO NAS

ARCHIWUM

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This